Zaznacz stronę
Biel świeżo wyremontowanej łazienki cieszy nasze oko. Nie potrwa to jednak długo, jeżeli nie będziemy na bierząco czyścić fug. Ze swojego doświadczenia wiemy, że jest to jedna z cięższych do utrzymania w czystości części łazienki, szczególnie jeżeli nie robimy tego systematycznie.
Poniższe sposoby czyszczenia fug (jeżeli bedą stosowane przynajmniej raz na dwa tygodnie) sprawią, że biel Waszych fug zadziwi wszystkich… a nawet Was samych!
Jednym z podstawowych składników, których używamy jest zwyczajna kuchenna soda oczyszczona. Jeżeli nie macie w domu sody, możecie rownież użyć zwykłego proszku do pieczenia. Przy pomocy szczoteczki do zębów (oczywiście nie tej własnej ;)) nałóżcie wymieszaną wcześniej sodę z odrobiną wody na fugi i pozostawcie na około 20 minut. Po upływie tego czasu zmyjcie wszystko wilgotną ścierką lub gąbką. Pamiętajcie jednak, że ten sposób będzie skuteczny tylko wtedy, jeżeli będziecie go stosować regularnie!
Jeżeli waszym fugom daleko jest do wyglądu z okresu świetności, możecie wzmocnić pastę z sody odrobiną octu kuchennego. Niestety, w tym wypadku samo nałożenie tej mikstury nie wystarczy i koniecznie będzie energiczne szorowanie, najlepiej wspomnianą juz wcześniej szczoteczką do zębów. Jeżeli nie posiadacie żadnego z tych składników w domu, możecie użyć też pasty do zębów!
Efekt wybielenia uzyskacie dzięki sokowi z cytryny. Wystarczy zamoczyć szczotkę w soku, nałożyć na fugi i pozostawić na chwilę, po czym zmyć wodą. Ostatecznie, można użyć również płynu do mycia naczyń. Pamiętajcie jednak, żeby nie używać zbyt dużo siły lub zbyt ostrych przedmiotów do czyszczenia fug, aby ich nie uszkodzić lub ukruszyć – efekt będzie przeciwny do zamierzonego.
A więc – szczoteczki w ruch, niech wasze fugi znowu będą wizytówką łazienki!
Black Bird Cleaning