Zaznacz stronę

Na pewno nie raz Wam się to zdarzyło – telefon od znajomych czy rodziny, „przejeżdżamy obok, wpadniemy za 20 minut na herbatę”. Zapewne wpadacie wtedy w panikę losowo wrzucając zalegające na wierzchu rzeczy, pospiesznie chowając je gdzie popadnie, upychacie naczynia do zmywarki i wietrzycie pomieszczenie.

Nauczeni doświadczeniem wypracowaliśmy sobie swój uniwersalny sposób na doprowadzenie wszystkiego do takiego stanu, by nikt z waszych gości nie pomyślał, że jeszcze przed chwilą w zajmowanym przez nich miejscu leżały brudne skarpetki.

  1. Ujarzmienie nieporządku.

Pochowaj rzeczy, które nie przynależą w danym miejscu lub po prostu te, które tworzą niepotrzebny tłok. Możesz nawet włożyć wszystko w jedną szufladę – w tym wypadku nie chodzi przecież o to, żeby naprawdę panował porządek, ale o to, by gościom tak się zdawało.

  1. Szybkie ścieranie kurzu.

Przetrzyj wilgotną szmatką i płynem do ścierania kurzu(najlepiej zapachowym, by wprowadzić wrażenie świeżości)powierzchnie które mocno rzucają się w oczy; stół, komodę w korytarzu itp. Nie zapomnij o umyciu lustra, jeżeli jest ono w centralnym, łatwo widocznym punkcie domu.

  1. Ekspresowe sprzątanie toalety.

Czas na toaletę – nie ma na to dużo czasu, więc najważniejsze są podstawy: szybkie czyszczenie toalety z użyciem płynudo toalet(można po prostu zalać muszlę płynem i zostawić na moment), przetarcie baterii umywalki oraz lustra, schowanie zalegających kosmetyków do szafek.

  1. Wpuść trochę powietrza.

Otwórz parę okien, zrób przeciąg – przewietrzy to szybko i skutecznie pomieszczenie. Spryskaj powietrze parę razy odświeżaczem(delikatnie, nie chcesz mieć w domu zalegającego zapachu „chemii”). Nie zapomnij o toalecie:załóż kostkę do muszli, włącz wentylator i tak jak w pokoju użyj odświeżacza – masz przede wszystkim wywrzeć na wszystkich wrażenie, że jest czysto.

  1. Odrobina złudzenia optycznego nie zaszkodzi.

I jako ostatni punkt: Na odkurzanie podłóg nie ma czasu, więc  jeżeli jest wieczór i macie taką możliwość włączcie mniej intensywne światło – zmniejszy to widoczność ewentualnych niedociągnięć. W ciągu dnia można przesłonić okna zasłonami lub roletami. Spokojnie, nikt się nie domyśli.

Black Bird Cleaning